Co Mówi Pies -> Porady -> Pies na smyczy. A Ty?
pies na smyczy

Pies na smyczy. A Ty?

Pies na smyczy to częsty widok, zwłaszcza w miastach.

Nie dziwi nikogo pies na smyczy, ale czy zastanawiałaś się kiedyś, co Ty na niej robisz?
Można powiedzieć, że Ty też jesteś „na smyczy”, gdy trzymasz jeden jej koniec. Od psa na uwięzi wiele się oczekuje, ponieważ pies ma nie ciągnąć, najlepiej iść równo. Powinien spokojnie mijać inne psy, ludzi, rowery, wózki, dzieci na hulajnogach i koty. I to jest niesamowite wyzwanie dla większości psów! Byłoby dużo łatwiej, gdybyś znała swoją rolę na smyczy od początku Twojej relacji z psem 🙂

pies na smyczy

 

Pies na smyczy i jego reakcje są ściśle zależne od tego, co czujesz/robisz Ty.

Wiedziałaś o tym? Poprzez nieświadomą/nieodpowiednią pracę smyczą możesz być główną sprawczynią psich wyskoków!

Co więc robić, aby nie być breloczkiem doczepionym do smyczy Twojego psa?

  • Bądź obecna. Bądź uważna. Zostaw telefon w domu. Gdy Opiekun na spacerze z psem ma słuchawki na uszach lub „siedzi” w telefonie, pies na smyczy czuje się opuszczony i pozostawiony bez wsparcia podczas spaceru.
  • Miej świadomość, że wszystko, co wydarza się Twojemu psu, gdy jest na „sznurku”, wpływa na zaufanie do Ciebie. Czy na pewno chcesz ryzykować i sprawdzać, jak zakończy się spotkanie z obcym psem idącym z naprzeciwka?
  • Chroń psa na smyczy, gdy nie może biegać luzem. Co więcej, gdy kogoś mijasz, skróć smycz już z daleka i ustaw się w pozycji pomiędzy Twoim psem a bodźcem. To pokaże mu, że jesteś jego tarczą. O tym, jak świadomie zachowywać się, mając psa pod kontrolą smyczy, mówimy w tym nagraniu – KLIK!
    Jeśli potrzebujesz coś zobaczyć, aby zrozumieć i wdrożyć w życie, w tym nagraniu znajdziesz szczegółowe zalecenia i filmy instruktażowe – KLIK!
  • Nigdy nie szarp psa, nie podwieszaj, nie bij psa smyczą! To przemoc, która rujnuje Twoją relację z psem oraz poczucie bezpieczeństwa Twojego przyjaciela. Wkurza Cię zachowanie psa? Zastanawiasz się jak nauczyć chodzić psa na smyczy? Obejrzyj to nagranie i poznaj konstruktywne i skuteczne strategie, jak sobie radzić z agresją smyczową – KLIK!

___________________________________________________________

Autorem artykułu jest Alicja Milewska. Zakaz kopiowania treści w całości oraz fragmentów bez wiedzy i zgody autora.
Więcej praktycznych porad: https://comowipies.pl/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart