Co Mówi Pies -> Start
nauka komend

Sprawdź, jak dobrze znasz psi język –  bezpłatny TEST >>>>>

ZRÓB TEST!

 

 

 

Chcesz rozwiązać problem z Twoim psem?

Naucz się mowy ciała psa!

Znajomość komunikacji psów to podstawa skutecznego rozwiązywania problemów behawioralnych. Pies gryzie? Jest agresywny do innych psów? Sprawia problemy na spacerze? Naucz się jak zrozumieć psa i poznaj jego język. To pozwoli Ci skutecznie rozwiązać  większość problematycznych zachowań.

Co mówi pies

Posłuchaj porad behawiorystów

Czy teoria dominacji została obalona? Jak pracować z psem agresywnym? Jak wychować szczeniaka? Co zrobić, kiedy Twój pies nie umie zostać sam w domu? Posłuchaj nagrań, w których doświadczeni trenerzy psów dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Posłuchaj porad o wychowaniu psa.

Co mówi pies

Naucz się mowy ciała psa

Dlaczego tak ważne jest, żeby zrozumieć język psa?  Komunikacja psów to jak nauka obcego języka. Tłumaczymy psi język słowo po słowie, zachowanie po zachowaniu, żebyś łatwiej zrozumiała swojego psa. Mowy ciała psów możesz się nauczyć przy pomocy naszych materiałów. Zobacz TUTAJ.

>37

Lat wspólnego doświadczenia

>10 000

Psów otrzymało naszą pomoc

20

Psich łap w naszej ekipie

9

Super porad w serii e-booków

szkolenia online dla właścicieli psów

Od lat pomagamy psom

Webinary z ekspertami

Masz agresywnego psa? A może problemem są spacery? W Twoim domu niedługo pojawi się szczeniak? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych behawiorystów.

ZOBACZ TUTAJ

 

szkolenia online dla właścicieli psów

Rozwiązania problemów z psem

E-booki z poradami

Interesuje Cię mowa ciała psów? Szukasz sprawdzonych metod postępowania i  porad, które pomogą Ci rozwiązać konkretny problem z psem?  Poznaj nasze publikacje!

SPRAWDŹ teraz

szkolenia online dla właścicieli psów

Fakty i mity na temat psów

Ciekawe artykuły

Interesuje Cię mowa ciała psa? Chcesz poznać przyczynę określonego zachowania czworonoga i zrozumieć psi język? Zapraszamy na nasz blog.

Przeczytaj teraz

Szkolimy, uczymy komunikacji psów, prowadzimy Fundację 2plus4

Każdego dnia
pomagamy psom i właścicielom
budować wzajemną więź

Codziennie pomagamy rozwiązać problemy z psem. Piszemy artykuły, prowadzimy szkolenia, nagrywamy webinary.
Znamy realne problemy właścicieli psów.

[blog-posts]
 

Jak kształtować więź z psem?

Masz psa i chcesz nawiązać z nim prawdziwą relację opartą na zaufaniu, szacunku i pozytywnych metodach nauki? Trafiłeś „do swoich”! Prowadzimy nie tylko tematyczne nagrania, ale i udostępniamy praktyczne materiały/treści online. Możesz stale śledzić nas na kanale YouTube!

Do zobaczenia online!

Jak zrozumieć język psa?

Panuje powszechne przekonanie w społeczeństwie o naszej znajomości psiej psychiki i psich potrzeb. Przekonanie, że rozumiemy dobrze psy graniczy wręcz z pewnością. Większość ludzi obcowało kiedyś z psem, miało psa w rodzinie, miał sąsiad lub znajomy. Duża część osób w chwili obecnej ma już, w swojej grupie rodzinnej własnego psa. Jednak czy tak łatwo zrozumieć język psa? Czy to wystarczy, że żyją wśród nas, otaczamy je opieką, kochamy? W naszej codziennej praktyce spotykamy się z Wami i waszymi psio-ludzkimi problemami na co dzień. I niestety z naszych doświadczeń wynika, że zrozumieć język psa nie jest łatwo.

Dlaczego zrozumieć psa nie jest tak trudno, a jednak jest z tym tak duży problem?

Stereotypy, nieaktualna wiedza, niekompetentne autorytety. To główne przyczyny tego problemu. Większość osób uważa, że pies machający ogonem się cieszy. I to może być prawdą. Jednak pies machający ogonem może też być zestresowany, może wyrażać w ten sposób agresję, a nawet strach. W takiej sytuacji nie trudno o pomyłkę, o złą diagnozę aktualnej sytuacji. A jeśli źle rozpoznajemy stan emocjonalny psa to prosimy się o problemy. Zrozumieć psa nie jest trudno, a i tak często trafiają do nas psy na terapie zachowań. Błędne oceny interakcji pomiędzy psami, błędne rozumienie motywacji psa i jego emocji prowadzi do nadmiernego stresu, pogryzień, pojawiania się zachowań agresywnych. Nawet jeśli nie kończy się to w tak dramatyczny sposób, to z pewnością jeśli nie potrafię zrozumieć psa to jego komfort życia znacznie spada. Istnieje olbrzymia ilość mitów na temat naszych czworonożnych przyjaciół. Na tej stronie rozprawiamy się z większością z nich.

Zatem jak zrozumieć psa?

Obecna wiedza na ten temat przynosi nam wiele odpowiedzi. Etogram (czyli zbiór zachowań psa i ich naukowa interpretacja) jest podstawą tego procesu. Jako trenerzy z wieloletnią praktyką, wciąż podążamy w naszej pracy za nauką. Jesteśmy na bieżąco i na bieżąco tę wiedzę Wam przekazujemy. Ogólny społeczny problem z tym jak zrozumieć psa w dobie internetu zalewającego nas olbrzymią ilością informacji (często nieaktualnych) i powszechnie obowiązujące stereotypy skłoniły nas do stworzenia tego projektu. Projektu „Co mówi pies” To tutaj zdobędziesz aktualną wiedzę. W przystępny i łatwy do przyswojenia sposób nauczymy Cię jak porozumiewają się psy, jak interpretować zachowania, jak rozwiązywać problemy. Dzięki temu życie z psem stanie się przyjemniejsze i pełniejsze.

Zapraszamy!
Ekipa „Co Mówi Pies”

Shopping Cart