O nas

Alicja Milewska

Alicja zajmuje się szkoleniem psów, terapią agresji, lękliwości i innych problemów z psami. Szczególnie często stykając się z problemami separacyjnymi. Jej przygoda rozpoczęła się 11 lat temu, kiedy zainteresowała się szkoleniem pozytywnym. Właścicielka marki Ala od Jazza. Obecnie wychowywanie psów to jej pasja. Może dzięki niej pomagać wielu parom pies – człowiek w budowaniu dobrej relacji. Dobrej, czyli opartej na metodach szanujących zwierzęta i ludzi.​ Jest autorką wykładów, webinarów i nagrań, e-booków oraz warsztatów praktycznych “Twój Pies mistrzem ZEN, czyli jak wyciszyć psa”. Uczy ludzi Psiego Języka, aby jeszcze lepiej mogli porozumiewać się ze swoimi psami. By dzięki temu nie dopuszczali do pojawiania się problemów. Sama uczestniczy w wielu wykładach, seminariach i warsztatach polskich i zagranicznych prelegentów. Kilka lat temu skończyła kurs trenerski w jednym z najlepszych na tamte czasy​ ośrodków szkolenia psów. Jest także jest certyfikowaną Behawiorystką COAPE. Empatyczna i wyrozumiała zarówno dla ludzi, jak i dla psów, mówi – “W tej pracy jeśli nie lubisz ludzi, nie pomożesz psu”.

Więcej o Ali i jej działalności na www.alaodjazza.pl

Szkolenia i doświadczenie zawodowe:

Zawodowo szkoleniem psów zajmuje się od 2007 roku. Uczestniczyła w szkoleniach:

Jolanta Łapińska – Farmakoterapia zaburzeń zachowania u psów i kotów. Współpraca lekarza weterynarii z behawiorystą (2019)
Agata Seruga – Zabawa i motywacja (2019)
COAPE Polska – Kurs Dyplomowy (2017-2018)
Michele Minunno – Społeczne zachowania psów (2018)
Marina Garfagnoli – Klasy komunikacji (2018)
Katarzyna Harmata – Nosework w terapii psów problemowych (2018)
Blair Singer – Train The Trainer Certification (2017)
Dr Barbara Schoning – Zachowania agresywne, zachowania społeczne i komunikacja psów (2017)
Alexa Capra – “Agresja oczami psa. Nowa perspektywa w szkoleniu” (2017)
dr Robert Falconer Taylor – Emocjonalność psów i kotów, problemy behawioralne i terapia – aspekty praktyczne w praktyce weterynaryjnej i pracy behawiorysty zwierząt (2016)
Alexa Capra – Agresja społeczna u psów (2013)
Alexa Capra – Rehabilitacja psów agresywnych (2011)
Amber Batson – Poskramianie dzikusa. Wyciszanie psa przy użyciu nagród (2011)
Beata i Piotr Leszczyńscy – Wspomaganie terapii behawioralnej zwierząt kroplami Bacha (2011)
Olga K. Forlicz – Mity i fakty z zakresu podstawowej pielęgnacji psów (2011)
Turid Rugaas – Emocje u psów: klucz do zrozumienia zachowań (2011)
Anders Hallgren – Energia i motywacja (2011)
Anna Łuksza – Podstawy Dog dance – pobawmy się z psem (2011)
MARS – Program edukacyjny dla studentów medycyny weterynaryjnej (2011)
Maria Habrowska, Marta Kurpińska – Behawior kota – klucz do zrozumienia (2011)
Remigiusz Cichoń – Medycyna behawioralna psów i kotów (2010)
Raili Halme – O byciu dobrym przewodnikiem psa (2010)
Wesoła Łapka – kurs trenerski (2010)
Marta Mucha-Balcerek – Warsztaty masażu relaksacyjnego psów (2009)
Dog Project – Pierwsza pomoc dla psa (2009)

 

Ireneusz Czerniejewski

Doświadczenia w pracy z psami  zaczął zbierać w 1995 roku, kiedy to powierzono mu pierwszego psa do szkolenia. Był wtedy świeżo po kursie u znanego ówczesnego trenera i myślał, że o psach wie wszystko. Zderzenie z rzeczywistością nauczyło go pokory do swojej pracy ale również rozpoczęło długi i żmudny proces zbierania doświadczenia, który trwa do dziś. Niedługo potem współtworzył jeden z pierwszych prywatnych ośrodków szkolenia psów we Wrocławiu o dumnie brzmiącej nazwie “Psia Udręka”. Już wtedy ta przewrotna nazwa mówiła, że chciałby nie tylko szkolić psy, ale również (jak nie przede wszystkim) pomagać rozwiązywać ludziom problemy z psami i psom ich problemy z ludźmi.  Kolejne lata obfitowały tak w sukcesy, jak i porażki w trenerskiej pracy.  Przełom nastąpił w 2009 roku, kiedy to współtworzył nowo powstającą Fundację Dwa Plus Cztery, której do dziś ma zaszczyt być Prezesem. Głównym założeniem działań członków Fundacji było prowadzenie terapii zachowań dla psów pochodzących ze schronisk i interwencji, mających najmniejsze szanse na adopcje ze względu na problemy behawioralne.  Te lata dały mu najwięcej. Mnogość różnorakich zaburzeń związanych z lękiem, agresją, nadpobudliwością, jak i galopujący rozwój nauki o psach na całym świecie, pozwoliły mu rozwijać się tak w pracy trenerskiej, jak i ogólnie pojętym behawioryzmie psów. Uczestniczy regularnie w większości ważniejszych seminariów, jakie pojawiają się kilka razy w roku w Polsce, prowadzonych m.in. przez Michele Minunno, Barbarę Schoening czy Alexę Caprę. Praktykuje nieprzerwanie od ponad 20 lat, zajmując się w tej chwili głównie zaburzeniami zachowań u psów i ich rehabilitacją bazując na komunikacji i relacji na linii pies – pies, człowiek – pies.

Więcej o Irku i jego działalności na http://szkoleniapsow-wroclaw.pl/

Szkolenia i doświadczenie zawodowe:

Seminaria i warsztaty:

Animal Training Methods – Metody Treningu Zwierząt (2018)
Michele Minunno – Społeczne zachowania psów (2018)
Dr Barbara Schoning – Zachowania agresywne, zachowania społeczne i komunikacja psów (2017)
Alexa Capra – Agresja oczami psa. Nowa perspektywa w szkoleniu (2017)
Alexa Capra – Zabawa i strategie radzenia (2016)
Alexa Capra – Psy: Autokontrola i emocje (2015)
Talking Dogs – Agresja u psów (2015)

 

Paulina Jędrusik

Z wykształcenia biolog, pasjonatka świata natury, perfekcjonistka, która przekłada mądrość przyrody na codzienne życie prywatne i biznesowe. Studia na Uniwersytecie Wrocławskim ukończyła z wyróżnieniem w 2008 roku, swoją ścieżkę naukową kontynuuje dokształcając się w dziedzinie komunikacji pies-człowiek i nauki języka, jakim mówią psy. Prywatnie właścicielka dwóch zaadoptowanych psich dziewczyn – jednej lękliwej, drugiej zbyt charyzmatycznej. Yin i Yang dwóch przeciwstawnych psich charakterów nauczyło ją jak ważna jest rola właściciela, jak bardzo psy o różnych temperamentach potrzebują mądrego prowadzenia, wsparcia oraz akceptacji. A przede wszystkim cierpliwości w relacji pies-człowiek. Ma szczęście spotykać wspaniałych ludzi na swojej drodze, w tym trenerów, z którymi współpracuje od 2016 roku, od których uczy się co mówią jej psy. Jej pasją jest fotografia psich interakcji.

Uczestniczyła w szkoleniach:

Michele Minunno – Społeczne zachowania psów (2018)
Marina Garfagnoli – Klasy komunikacji (2018)
Alexa Capra – “Agresja oczami psa. Nowa perspektywa w szkoleniu” (2017)
Dr Barbara Schoning -Zachowania agresywne, zachowania społeczne i komunikacja psów (2017)
Ala od Jazza – warsztaty i wykłady (2016-2019)
Ireneusz Czerniejewski – szkolenie grupowe (2016-2019)