Co Mówi Pies -> Porady -> Prezent dla psa na święta. Co wybrać?
święta

Prezent dla psa na święta. Co wybrać?

Idą święta! Kup psu prezent!

Jeszcze 20 lat temu idea kupowania psu prezentów na święta spotykała się co najmniej ze zdziwieniem. Dzisiaj już nikt nie zadaje pytań „po co”, tylko „co” kupić psiakowi! Obdarowywanie naszych milusińskich stało się tak samo naturalne, jak kupowanie prezentów ludziom. Niestety, tak jak w przypadku rodzinki, tak i dla psa prezent bywa zupełnie nietrafiony. I jeszcze pół biedy, gdy kupi go ktoś, kto nie zna Twojego psa. Problem masz wtedy, gdy to TY kupisz kiepski świąteczny prezent!

 

Odpowiedzialne święta

Ten specyficzny czas skłania wielu z nas do dokonywania nieprzemyślanych decyzji zakupowych. Półki aż uginają się od wspaniałych, różnorodnych psich akcesoriów. Obróżki, szeleczki, smycze, miski, posłanka, ubranka! Na święta nie może także zabraknąć śmiesznych ozdób, jak np. opaska z porożem renifera czy czapeczka Mikołaja skrojona idealnie na psi łebek! Ale zanim wpadniesz w szał zakupowy, zastanów się, kogo tak naprawdę ucieszy przedmiot, który zamierzasz kupić. I czy na pewno będzie to Twój pies?

Może się okazać, że rzeczywiście potrzebujecie nowych akcesoriów spacerowych, a święta to doskonała okazja, by się w takowe zaopatrzyć. Nie kupuj jednak oczami! To, że smycz ma fantastyczny wzór, nie oznacza jeszcze, że jest funkcjonalna. Z doświadczenia wiemy, że smycze bez podszewki (np. z neoprenu) są w codziennym użytkowaniu po prostu nieprzyjemne. Zrezygnuj także ze smyczy rozciąganych, bo pogorszą Twoją komunikację z psem na spacerze.

Szukając szelek dla psa, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na ich model (najlepsze to guardy), materiał i jakość wykonania. Dopiero potem patrz na wzorki, bo te Twój pies doceni najmniej.

Przy doborze podarków na święta warto uwzględnić psie potrzeby, ale także to, co kupując sobie, możesz konstruktywnie wykorzystać w relacji z Twoim psem!

 

Nasze pomysły prezentowe

Jeśli szukasz rzeczy dedykowanej typowo pod swojego zwierzaka, możesz wybrać coś, z czego będzie mógł skorzystać natychmiast. Zamieszanie wokół świątecznego stołu, odwiedzin i całej tej atmosfery często powoduje u psów stres i nadmierne pobudzenie. Nic tak nie wspomoże większości psiaków w dochodzeniu do siebie, jak dobrej jakości pachnący suszony gryzak. Zwróć uwagę na jakość wybieranych produktów – powinny być suszone, pozbawione konserwantów i sztucznych barwników. Takie właśnie gryzaki oferuje np. KOEMA – KLIKNIJ i zobacz, jakie możesz wybrać żujki dla swojego psa!

Z drugiej strony możesz czuć potrzebę sprawienia *sobie* prezentu z myślą o swoim psiaku. Zwiększanie świadomości o psich potrzebach, komunikacji psów oraz sposobach rozwiązywania problemów to kluczowe narzędzia do podnoszenia poziomu szczęścia Twojego i Twojego psa! Tym razem to my mamy dla Ciebie coś ekstra! 😀

święta

Świąteczny zestaw materiałów, idealny dla każdego miłośnika psa! – KLIK!

Co znajdziesz w środku?

1/ Bestseller – książkę „99 ważnych cytatów i skutecznych porad, dzięki przydatnych porad, które odmienią Twoje życie z psem”
2/ Nagranie warsztatu online „Święta i Sylwester z psem. Jak przetrwać i nie zwariować?”
3/ Prezent – voucher rabatowy – 15% na jednorazowe zakupy w sklepie Koema (karmy, gryzaki i smaczki najwyższej jakości)

 

 

I podarunek chyba najmniej oczywisty, a mianowicie… Badania krwi. Z tego pies ucieszy się najmniej, ale mogą okazać się najbardziej wartościowym prezentem w jego życiu. Często pierwsze objawy choroby czy zaburzeń pracy organizmu to…. problemy z zachowaniem! O tym pisaliśmy szerzej tutaj – KLIK!

Dlatego jeśli cokolwiek zastanawia Cię w zachowaniu Twojego zwierzaka, wykorzystaj święta na zainwestowanie w diagnostykę. To zwykle nie są tanie rzeczy, dlatego może okres świąteczny okaże się dobrym pretekstem, aby zbadać psa.

 

___________________________________________________________

Autorem artykułu jest Alicja Milewska-Piniecka. Zakaz kopiowania treści w całości oraz fragmentów bez wiedzy i zgody autora.
Więcej praktycznych porad: https://comowipies.pl/

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart